Služby

Dentální hygiena

Slovo “prevence” je ve stomatologii skloňované ve všech pádech. Především pak v oblasti, která se nazývá dentální hygienou a která je nezbytnou součástí celkové zubní péče. Většina obtíží postihující zuby a okolní tkáně je důsledkem zubního povlaku, který na zubech ulpívá. Pravidelnou dentální hygienou je možné předejít většině zubních onemocnění, jejichž pozdější léčba je podstatně nákladnější a komplikovanější. Čisté zuby se nekazí a prevence stojí za to.

Naše dentální hygienistka vám za pomoci nejnovějších přístrojů vyčistí chrup a naučí vás, jak si zuby správně čistit.

Dentální hygiena je důležitá, protože díky ní lze předejít zánětu dásní či zubnímu kazu. Dentální hygienistka vám odstraní zubní kámen, pigmentace zubů, ošetří i citlivé zubní krčky. Dentální hygienistka provádí následující úkony:

Odstranění zubního kamene

Odstranění zubního kamene se provádí pomocí kyret a ultrazvukového přístroje.

„Pískování zubů“ přístrojem Air flow

Dentální hygienistka vám za pomoci vysokotlakého vzduchu a vody v kombinaci s granulovaným práškem jedlé sody odstraní ze zubů pigmentace (skvrny od kávy, čaje, cigaret apod.) a zbytky bakterií. Jedlá soda způsobí zvýšení pH hladiny v ústech, tím dojde k zastavení demineralizačních procesů na zubech. Také dochází často k zesvětlení zubů.

Odborné poradenství

Odpovíme vám na jakékoliv vaše otázky, všem odborně poradíme. Poradenství se týká i aplikace fluoridových preparátů pro posílení zubů.

Výuka správné péče o váš chrup

Hlavním úkolem dentální hygienistky je výuka správné péče o chrup. Dentální hygienistka vám poradí s výběrem pomůcek, naučí vás, jak s nimi pracovat.